Mis on ühist Roger Federeril, õdedel Williamsitel ja Maileen Nuudil? Või balletil, boksil ja golfil? Vastus on kontroloogia.
Jah, tennis ja kontroloogia on “perfect match”! Mõlemad on kogu keha hõlmavad treeningud, mis nõuavad tugevaid kerelihaseid, head tasakaalu, stabilisatsiooni ning head keskendumisvõimet. Tennis on kiire, jõule baseeruv mäng, kus olulisel kohal on lülisambas toimuv rotatsioon ja sirutus. Arvatavasti ükski harrastaja pole tennisest mõelnud neid kahte funktsiooni silmas pidades.

5 olulist põhjust, miks kontroloogia on vajalik ja kasulik:
* parandab sinu painduvust;
* arendab kere stabiilsust ja jõudu;
* arendab sinu teadlikkust kineetilisest ahelast ning selle rakendamisest mängus;
* annab löögile jõudu;
* parandab tasakaalu.

Tennis avaldab suurt stressi kogu kehale, sest on üsna ühepoolne. Kõige tavalisemad vigastused, mis tennisest tulevad on selja-, puusa-, põlve- ja õlavigastused. Need omakorda on mõjutatud võimalikest rühiprobleemidest. On väga oluline planeerida enda tennisetreeningute kõrvale lisaks aeroobse vastupidavuse arendamisele ka üldfüüsilised treeningud, et tagada vigastuste vältimine, suurem rõõm mängust ning miks mitte paremad tulemused turniiridel.
Kontroloogia pole ainult oluline sinu löögivõimsuse ja üldise liikuvuse parandamiseks, vaid aitab oluliselt vähendada vigastuste tekkimise võimalust. Samuti on oluline külastada intensiivsel treeningperioodil füsioterapeuti ja/või osteopaati.

Koos treeneriga

Kontroloogia on treeningsüsteem, mis joondab luid. Kui Sinu lihases on pinge, siis kontroloogia harjutustega, nii seadmetel kui matil, me vabastame pinge läbi vastaslihase, mis tõenäoliselt on jäänud nõrgaks, treenimise. Kontroloogia õpetajad teevad sulle rühianalüüsi, mille läbi saad enda kehast teadlikumaks ning ka tennisetreeningutes oskad oma keha targemalt kasutada. Samuti saad soovi korral näpunäiteid, kuidas enne tennisemängu oma keha treeninguks ette valmistada. Sageldased on sarnased olukorrad, kus inimesel on näiteks vasak tagumine reielihas nõrk (kuna armastab istuda vasak jalg üle parema), mis omakorda võib põhjustada põlvevalu peale tennisetreeningut. Mitmeid selliseid olukordi on võimalik ennetada teadliku treeninguga.

Hoolimata sellest, kas sa oled veel algaja, juba edasijõudnud tenniseharrastaja või juba “tegija”, kontroloogia treeningsüsteem on kindlasti üks võimalusi enda tulemuste parandamiseks ning ennast enda kehas paremini tundmiseks.